Експандований пінополістирол

Цей матеріал являє собою твердий пластик з рівномірною замкнуто-пористою структурою, що отримується шляхом спучування полістиролу при нагріванні під дією газоутворювача. На 98% він складається з повітря, укладеного в дрібні закриті осередки, що забезпечує дуже малу стабільну теплопровідність 0,031-0,040Вт/м*К і дуже низьке вологопоглинання і паропроникність. Гранули спученого полістиролу мають розмір 5-15мм. Іноді їх використовують в теплоізоляційних засипках і в якості легкого наповнювача у виробництві теплоізоляційних штучних матеріалів із застосуванням різних сполучних матеріалів. Але здебільшого зернистий пінополістирол переробляється у вироби без застосування в’яжучих компонентів. Формування цього матеріалу відбувається під дією підвищеної температури за рахунок спікання гранул один з одним.
Пінопласт легкий (щільність 15-50кг/м 3), але добре чинить опір механічному навантаженню, не всідається, біологічно стійкий, екологічний, проте схильний до дії органічних розчинників і вогню. Добавки антипірену надають йому здатність до самозагасання, але при загорянні можуть виділятися шкідливі речовини. Температуру вище 90°С пінополістирол не витримує, відбувається його деструкція. Він добре себе веде при температурі від -65 до +60°С, витримує близько 100 циклів заморожування/розморожування. Але зв’язок між гранулами з плином часу слабшає. У таких випадках відбувається їх розрив, матеріал скочується в кульки і обсипається вниз, а вгорі конструкції утворюються порожнечі, через які виходить тепло. Слабкістю фізико-хімічної взаємодії гранул пояснюється і низька міцність пінопласту в порівнянні з екструдованим пінополістиролом. Крім того, матеріал нееластичний і нестійкий до ультрафіолетового випромінювання, що слід враховувати при проектуванні утеплення. Плити з пінопласту застосовують для утеплення стиків великопанельних будинків, теплової ізоляції огороджувальних конструкцій (в т.ч. в якості незнімної опалубки), а також в якості звукоізолюючих прокладок.

%d0%b5%d0%ba%d1%81%d0%bf%d0%b0%d0%bd%d0%b4%d0%be%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%b8%d0%b9-2Сендвіч-панелі являють собою тришарову конструкцію: два жорстких листа (як правило, з ПВХ), між якими знаходиться утеплювач (лист пінопласту або екструдованого пінополістиролу). Сендвіч-панелі широко використовуються при виготовленні і монтажі дверних конструкцій і перегородок. Їх товщина може варіюватися від 40 до 200мм. Гранулят (пінополістирольні кульки, бісер, «дробленка») зручний для теплоізоляції в важкодоступних місцях. Дрібні гранули пінопласту задувають за допомогою машинної задувки у порожнечі в стінах, а більшими заповнюють простір під і над перекриттям, а також в схилах даху. Кульками можна утеплити важкодоступні місця в стінах і конструкціях зі складними формами і нерівними поверхнями. Піноізол – пористий полімерний матеріал білого кольору (рідкий пінопласт), який виготовляють за допомогою спеціальної установки прямо на будівельному майданчику.
Компоненти піноізолу (смолу, розчин і ін.) Подають окремо і змішують в спеціальному змішувачі. Теплопровідність матеріалу складає 0,035-0,047Вт/м*К. Головна перевага піноізолу в тому, що він текучий. Ним можна утеплювати підлоги і дахи в будинках, що експлуатуються, його можна заливати в важкодоступні порожнини, використовувати для утеплення конструкцій каркасних будинків. До того ж він досить дешевий. Один з недоліків піноізолу – неприємний специфічний запах під час висихання (смоли містять формальдегід, що виділяється при полімеризації).

Зворотній зв'язок

[contact-form-7 id=”199″ title=”Контактна форма 1″]

×
Відгуки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

[star rating=”5″ numeric=”yes”]


×