Тепловий баланс будинку в велекій мірі залежить від вікон. Як не утеплюй стіни і перекриття, якщо в віконних рамах є щілини – протягу не уникнути. Звичайні вікна пропускають до 40% внутрішнього тепла будівлі. Сучасні віконні системи на основі склопакетів з ефективним ущільненням швів дозволяють значно зменшити втрати тепла. Завдяки старанням конструкторів вже цілком звичайними можна вважати віконні профілі, коефіцієнт опору теплопередачі яких знаходиться в межах 0,7-0,9 м2*К/Вт. Це набагато більше того, що передбачає стандарт, але навіть такий коефіцієнт може виявитися недостатнім. Щоб відповідати параметрам енергозберігаючого, а тим більше пасивного будинку, вікна повинні мати опір теплопередачі, рівний 1,2 м2*К/Вт і вище.
Незалежно від того, чи є вікно дерев’яним або пластиковим, ширина енергозберігаючих віконних профілів не повинна бути менше 70 мм. І не тільки тому, що більш широкі профілі краще захищають від втрат тепла, а й тому, що тільки в цьому випадку в них можна встановити більш товстий (а значить, більш теплий) склопакет. Додаткова перевага широкого профілю – велика стабільність вікна, що дає можливість робити стулки великих розмірів. Однак одного тільки збільшення товщини рами недостатньо. Витік тепла крізь вікна можна обмежити також за рахунок багатокамерних профілів, особливого скла, теплих дистанційних рамок і ущільнювальних прокладок.
Склопакет, як відомо, це монолітна конструкція, яка складається з двох або більше листів скла, які герметично з’єднані між собою. Це основна і найбільша за площею частина більшості світлопрозорих конструкцій, в тому числі і металопластикових вікон.
Конструктивно для нашої кліматичної зони характерними є однокамерні або двокамерні склопакети. А ось їх «наповнення» може сильно варіюватися залежно від потреб замовника.
Скло може бути як стандартне, марки М1 і М0, так і енергозберігаюче, багатофункціональне, декоративне, «броньоване» або рефлекторне. Внутрішньо ж простір може бути заповнений як повітрям, так і аргоном.
Комбінація з тих чи інших елементів дозволить «наповнити» склопакет безліччю необхідних характеристик, щоб він ідеально справлявся з своїм завданням.