Утеплення простінків будинків, каркасних споруд.
Одним з найефективніших способів утеплення будинків з колодязною кладкою стін є заповнення повітряного зазору між основною і зовнішньою стінами сипучими утеплювальними матеріалами. Утеплювач подається в порожнину видувною установкою через отвори в зовнішній стіні.
Аби визначитися з видом утеплювального матеріалу, наші монтажники обстежують об’єкт і приймають рішення в залежності від товщини простінка. Завдяки тому, що перліт має високу сипучість і добре заповнює порожнини, ми його використовуємо при товщині простінка від 3 см та більше.
Якщо товщина пустот сягає 10 см та більше, доцільним буде утеплення ековатою. За бажанням клієнта ми використовуємо також пінопластову крихту, але при товщині простінка не менше 7 см. Але слід зауважити, що утеплення перлітом товщиною 10 см більш ніж в два рази дешевше, ніж утеплення пінопластом тієї ж товщини.
При такому способі утеплення важливим моментом є збереження цегляного фасаду без змін. Для цього акуратно робиться технологічний отвір в зовнішній стіні, через який задувається утеплювач. Після закінчення робіт цей отвір закладається цілою цеглою замість вибитих цеглин і фасад зберігає первинний вигляд.
Утеплення горищ, дахів, перекриттів, мансард.
Для утеплення горищ, дахів, перекриттів, мансард ми використовуємо два способи.
Перший з них, це укладка мінеральної (базальтової) вати як в плитах, так і в рулонах різної щільності товщиною 10-16 см.
Монтується плита мінеральної вати в відведену для неї секцію, щільно укладається, аби виключити подальшу появу «містків холоду». Слід зазначити, що залишений зазор навіть у 3% від площі утеплення, дасть 20 кратне зниження теплоємності.
Другий спосіб, на наш погляд більш доцільний, – це утеплення ековатою або вовною за допомогою машинної укладки. Це безшовне утеплення, яке запобігає появі пустот і зазорів між утеплювачем і утеплюваною поверхнею, тим самим виключає утворення «містків холоду».
Утеплення підлоги, підвалів, цоколя.
Температура в будинку багато в чому залежить від стану підлоги – тепла вона чи холодна. Особливо це стосується приватних будинків, де підлога практично знаходиться на землі. Питання, чим утеплити підлогу в приватному будинку, хвилює багатьох і вирішується з перемінним успіхом.
Якщо в будинку є підвал, то процес утеплення підлоги краще починати звідти. Найбільші тепловтрати відбуваються через промерзання ґрунту на значну глибину. Тому, в першу чергу, необхідно утеплити ззовні стіни цоколя: зовнішня теплоізоляція запобіжить контакту стін з холодним ґрунтом і вологою.
Утеплити цоколь ззовні можна екструдованим пінополістиролом високої щільності. Цей теплоізоляційний матеріал має низьку теплопровідність і практично водонепроникний. Найкраще утеплити фундамент по всій висоті, аж до основи. Розрахунок товщини утеплювача проводиться з урахуванням характеристики ділянки, виду ґрунту, глибини його промерзання. Підземна частина фундаменту, покрита екструдованим пінополістиролом, знову засипається землею. А на цокольній частині підвалу утеплювач можна заховати під будь-яким декоративним шаром.
Утеплення підлоги залежить від того, як збудовано будинок (з цегли, за каркасною технологією), від поверховості і т.д. Конструкція самої підлоги і визначає метод її утеплення. Утеплення можна проводити на бетонній стяжці і по лагам.
В залежності від цього ми пропонуємо утеплення підлоги з бетонною стяжкою екструдованим пінополістиролом, піносклом, перлітом.
Якщо підлога Вашого будинку дерев’яна з підпольним простором, де «гуляє» холод, роботи можна провести без масштабного демонтажу підлоги з найменшими для Вас втратами. Для цього почергово демонтується по одній дошці в проміжках між кожної лаги, за допомогою видувної установки пустоти під підлогою заповнюються ековатою, вовною або пінопластовою крихтою. Коли всі пустоти будуть заповнені, дошки монтуються на місце.
Утеплення фасадів будинків, споруд – «мокрі фасади» та ін.
Існує чимало різних підходів до термоізоляції зовнішніх стін. Але якщо господарі вважають за краще зовнішнє облицювання свого будинку, виконане декоративною штукатуркою, в «чистому» вигляді або з застосуванням фасадних фарб, то оптимальним вибором стає технологія утеплення «мокрий фасад».
Перш за все, необхідно розібратися з термінологією – «мокрий фасад». Підказка криється в самій назві – всі стадії робіт проводяться з використанням будівельних сумішей і розчинів, які розводяться водою. Завершальним етапом стає оштукатурювання вже утеплених стін, так що термоізольовані стіни зовсім не відрізняються від звичайних, покритих штукатуркою. В результаті вирішується відразу два найважливіших завдання – забезпечення надійного утеплення стінових конструкцій і високоякісне фасадне оформлення.
Система «мокрий фасад» поєднує в собі ефективні тепло- і звукоізоляційні властивості та фінішну обробку з використанням різних декоративних штукатурок. Технологія утеплення фасадів «мокрим» способом може бути застосована практично до всіх типів поверхонь, крім дерев’яного зрубу. До них відносяться стіни кам’яної кладки з цегли, пінобетону, шлакоблоків, оштукатурені фасади, і так само стіни каркасних будинків, обшиті панелями з різних матеріалів.
Зовнішнє утеплення фасадів, крім збереження тепла всередині приміщень, сприяє винесенню «точки роси» за межі несучих стін, що позбавляє їх від вогкості і грибка. Як утеплювач в системі «мокрий фасад» найчастіше ми використовуємо пінопласт, екструдований пінополістирол або плити з мінеральної вати, які можуть монтуватися на будь-які фундаменти без додаткового укріплення. Ці матеріали вологостійкі, мають достатню паропроникність і низький коефіцієнт теплопровідності. Різні марки утеплювача відрізняються за своїми властивостями, тому при розрахунку оптимальної товщини теплоізоляційного шару важливо враховувати всі перераховані вище параметри, а так само щільність матеріалу.
Для утеплення цоколя ми застосовуємо екструдований пінополістирол – найближчий родич пінопласту з підвищеною щільністю і стійкістю до проникнення вологи.
Також, пропонуємо Вам утеплення фасаду з подальшою декоративною обшивкою стіновими панелями (сайдингом, блок-хаусом та ін.). Для цього на зовнішню стіну монтується обрешітка з металопрофілю або дерев’яного бруса, фіксується утеплювач, монтується гідроізоляційна плівка, встановлюється сайдинг. Як завершальний етап, проводиться монтаж фінішних елементів і комунікацій (водостічні труби, світильники і т.п.).