Мінеральні вати

Мінеральні вати як утеплювач відрізняються хорошими теплоізоляційними і акустичними властивостями, високою вогнетривкістю. Ці неорганічні матеріали застосовуються для утеплення і звукоізоляції фасадів (під штукатурку і облицювання), горищ, дахів, перекриттів, стін і міжкімнатних перегородок.
Мінеральні вати поділяють на скляну, кам’яну (базальтову), шлакову, керамічну та ін. Найбільш популярні перші два види, які можуть включати або скловолокно, що складається з кварцового піску і частинок старого переробленого скла, або кам’яне волокно, яке виробляють з розплавів гірських порід базальтової групи і металургійних шлаків. Скловата має світло-жовтий колір; базальтова буває різних відтінків: від жовто-коричневого до зеленого. Їх властивості майже не відрізняються (скловата легша і пружна, а кам’яна більш вогнестійка), і вони вважаються одними з кращих утеплювачів і шумопоглиначів. Вироби з кам’яної вати витримують температуру вище 1000°С і відносяться до класу вогнестійкості А1, з скловати – близько 700°С (клас А2). Оскільки вогонь їм не страшний, мінвати застосовуються як протипожежна ізоляція й вогнезахист. Під час пожежі мінеральні волокна майже не виділяють диму, завдяки чому мають вищий показник (Д1). Під впливом полум’я вата не розтікається і не викидає краплі.
Завдяки волокнистій структурі, мінвати мають малу теплопровідність – 0,032- 0,046Вт/м*К, хороші звукоізоляційні властивості і високу паропроникність. Пара проходить між волокнами, але не вбирається в них. Однак пар повинен мати можливість вийти назовні, щоб не накопичуватися всередині плити або мата: мокрий матеріал має більш високу теплопровідність. Гідрофобізація виробів робить їх стійкими до атмосферних впливів і значно розширює сферу застосування.

%d0%bc%d1%96%d0%bd%d0%b2%d0%b0%d1%82%d0%b0-1Теплоізоляція з мінеральної вати еластична, стійка до утворення грибків і плісняви, не псується комахами і не руйнується під впливом ультрафіолетового випромінювання. Вона дуже добре поглинає звуки, завдяки чому утеплювачі з мінеральних волокон одночасно виконують функцію звукоізоляції і перешкоджають поширенню шуму через ізольовані стіни і перекриття. Однак мінеральна вата не витримує високе механічне навантаження і, якщо вона не оброблена водовідштовхувальними засобами, то вбирає вологу.
Мінвата малої щільності (до 15кг/м 3 ) може осідати вниз по стіні, створюючи містки холоду, до того ж продуваються вітром. Сучасна скловата майже не колеться, на відміну від аналогічного матеріалу старого зразка, що складається з дуже товстих волокон, які, як занози, впивалися в шкіру. Проте вироби з скловати утворюють шкідливий для здоров’я пил, поступово перетираючись при деформації конструкцій. Тому їх слід використовувати тільки зовні будівлі або всередині стін. Базальтові продукти більш пожежостійкі і жорсткі, менш схильні до усадки (через різнонаправленість волокон), але дорожчі, ніж скляні. Продукти з мінеральних ват представлені на ринку у вигляді плит і рулонних матеріалів (матів) різної щільності, а також у вигляді повсті, гранул, шкаралуп і сегментів.
Гранульована мінвата має форму гранул, просочених склеюючим і гідрофобізуючим імпрегнатом (мінеральним маслом). Служить для теплоізоляції методом задування спеціальною компресорною установкою. Такий утеплювач незамінний там, де важко використовувати традиційні теплоізоляційні матеріали. Щільність гранул коливається від 30 до 140кг/м 3 , коефіцієнт теплопровідності 0,034- 0,043Вт/м*К.

Зворотній зв'язок

[contact-form-7 id=”199″ title=”Контактна форма 1″]

×
Відгуки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

[star rating=”5″ numeric=”yes”]


×