Перліт

Одним з широко використовуваних в будівництві утеплювачів є спучений перліт, який отримують шляхом подрібнення і випалу природного перліту і деяких інших вулканічних гірських порід склоподібної будови, що містять невелику кількість гідратної води. При швидкому нагріванні до 1000-1200°С вода переходить в пар і спучує розм’якшену породу, яка розпадається на кулясті зерна, збільшуючись в обсязі в 10-20 разів.

Його виробляють у вигляді піску, порошку, щебеню, які застосовуються при виробництві теплоізоляційних виробів і конструкцій. У чистому вигляді перлітовий пісок використовують у вигляді теплоізоляційної засипки. На основі його суміші з в’язкою речовиною отримують органічні (бітумоперліт, перлітофосфогель) і бетонні (керамзітоперлітобетон, дрібнозернистий перлітобетон) суміші, з яких формують теплоізоляційні вироби (плити, шкаралупи, сегменти, цегла), а також теплоізоляційні, звукопоглинальні і декоративні штукатурки. Подрібнений перліт змішують з целюлозою і пресують в спеціальних формах, отримуючи легкий, зручний в застосуванні, стійкий до гниття і утворення цвілі і грибків матеріал, здатний сприймати високі навантаження і придатний для вторинної переробки.

На сьогоднішній день перліт є одним з найбільш ефективних утеплювачів. І не дивно. Це сипучий, пористий, пухкий, легкий, довговічний матеріал. Він, як утеплювач, володіє майже ідеальними характеристиками:

– вогнестійкий: температура застосування від -200°С до +900°С.
– має гарні тепло- і звукоізоляційні властивості,
– вологопоглинаючий
– спучений при термоударі в 1550°С, перліт може ввібрати до

400% води від своєї маси. Така висока гігроскопічність перліту також вдало поєднується з хорошою повітропроникністю.
– біологічно стійкий – не схильний до розкладання і гниття під дією мікроорганізмів, грибків, не є сприятливим середовищем для комах і гризунів.
– хімічно інертний – нейтральний до дії лугів і слабких кислот.
– за своїми теплофізичними якостями близький до таких матеріалів, як пінопласт і мінвата (теплопровідність – 0,043 … 0,053 Вт/м*К).

%d0%bf%d0%b5%d1%80%d0%bb%d0%b8%d1%822

І досить важливою особливістю перліту є те, що це екологічно чистий,нетоксичний матеріал, що не містить важких металів чи будь-яких шкідливих речовин, використовується для глибокої фільтрації навіть в харчовій і медичній промисловості.

Зворотній зв'язок

[contact-form-7 id=”199″ title=”Контактна форма 1″]

×
Відгуки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

[star rating=”5″ numeric=”yes”]


×